Iskolánkról

Zempléni Árpád Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Az iskola címe: 3907 Tállya, Rákóczi út 16.

Tel./ fax: 06/47-398-050

OM azonosító: 200496

Fenntartó: Szerencsi Tankerületi Központ

E-mail: tallyasuli@outlook.com

Web: www.iskola.tallya.hu

Az iskola jelenlegi épülete 1970-ben épült nyolc tanteremmel, külön szárnyban található a tágas, nagyméretű tornacsarnok.

1991-ben nagyszabású bővítésre került sor, ami tágas tetőtéri helyiségeket jelent. Azóta is folyamatosan szépítjük iskolánkat, nagy gondot fordítva az állagmegóvásra.

Az intézmény 1996-ban névadójának Zempléni Árpád költőt, műfordítót választotta, aki Tállya szülötte.

Iskolánk 8 évfolyamos köznevelési intézmény, évfolyamonként egy, heterogén osztály működik.

Tantestületünk

Intézmény pedagóguslétszáma 16 fő, ebből 1 Kolléganő GYED-en van, a helyettesítése megoldott. Az alapfokú művészeti iskolában két kolléga oktatja a növendékeket.

A mindennapok munkáját 1 fő iskolatitkár, valamint 4 fő technikai dolgozó segíti.

A pedagógus Kollégák közül jómagammal együtt 4 fő rendelkezik pedagógus szakvizsgával. A pedagógusok előmeneteli rendszerében 70% sikeres minősítő eljárásban vett részt. Felismerve az önképzés fontosságát, 3 fő rendelkezik mesterdiplomával, 1 Kolléga továbbtanulása mesterszakon folyamatban van, valamint tanítói végzettsége mellett 5 fő tanári diplomát szerzett. A nevelőtestünket, három fiatal férfi pedagógus mellett, nagy részben középkorú Kolléganők alkotják.

A szakmai munkaközösségek éves munkaterv alapján működnek, melynek része a hagyományos bemutató órák, szakmai előadások, hospitálások, házi versenyek-, szabadidős programok szervezése.

Az Integrációs Pedagógiai Program keretén belül munkacsoportok dolgoznak, melyeknek többek között a feladata a hospitálások megszervezése, az iskola külső kapcsolatrendszerének elmélyítése, új pedagógiai módszerek megismertetése és adaptálása, az óvoda-iskola átmenet megkönnyítése és a pályaválasztás segítése.

Nevelőtestületünk összefogásban, egymás munkáját segítve dolgozik.

Intézményünk mindennapjai

Pedagógiai programunk az együttnevelés, a tanulói képesség-kibontakoztatás filozófiájára épül. Fontosnak tartjuk a tehetséggondozást, melyre az alapfokú művészeti iskolában és szakköri keretek között és felkészítőn van lehetőség. A népzeneoktatás nagy hagyományra tekint vissza a községben, citera és grafika közül választhatnak tanulóink. Rendszeresen vesznek részt a növendékek körzeti, megyei versenyeken, pályázatokon, ahol szép eredményeket, sikereket érnek el. 2007-től Minősített alapfokú művészetoktatási intézményként működünk. A 2009/2010-es tanévtől a szülők első osztálytól választhatják az angol-számítástechnika oktatását gyermekük számára.

A 2005/2006-os tanévben a fenntartó támogatásával az 1. osztályos tanulók iskolaotthon keretében tanulnak, ami nagy népszerűségnek örvend a szülők körében.

Megszerveztük a hit-és erkölcstan oktatását, valamint a Családi életre nevelés foglalkozások teremtenek lehetőséget a nevelési feladatunk erősítésére.

Minden pályázati lehetőséget megragadunk annak érdekében, hogy fejlesszük pedagógiai módszertárunkat, gazdagítsuk eszköztárunkat és minél több, érdekes programot szervezhessünk.

Az iskolában működő Diákönkormányzattal közösen, felsorolni is nehéz lenne gazdag programkínálatunkat, de többek között kirándulások, mozi- színházlátogatás, farsangi bál, Suli-buli, rendhagyó irodalomóra, kiállítások, erdei iskola biztosítja a kulturált szórakozás lehetőségét.

Rendszeresen részt veszünk a tanulmányi-és sportversenyeken, ahol folyamatosan sikeresek vagyunk. Ennek eredményeként 2014-ban elnyertük „A Tankerület legsikeresebb iskolája” címet.

Nagyon fontosnak tartjuk azt, hogy minél több, hasznos időt töltsenek el a tanulók az iskolában. Ezt segíti a kialakított szaktantermi rendszer, új bútorokkal, a számítástechnikai szaktanterem Internet használattal.

A Nemzeti Tehetséggondozó Program keretén belül bevezettük iskolánkban a LEGO Programot, ami nagy népszerűségnek örvend.

A testnevelés órák keretén belül bevezetésre került a karate, heti 2 órában. Szakképzett oktató foglalkozik a tanulókkal, ami egyedülálló lehetőség a test és a lélek fejlesztésére.

A korszerű oktatáshoz rendelkezünk a szükséges informatikai- és szemléltető eszközökkel, interaktív táblákkal.

Büszkék vagyunk tágas, szép iskolánkra. Tanulóink is jól érzik magukat az intézményben, részt vesznek a folyosók, tantermek díszítésében, nagyon vigyáznak a rendre, a tisztaságra.

A közösségi rendezvények a szülők, helyi civil szervezetek, a lakosok támogatásával, aktív részvételével szerveződnek. Az iskola élete, munkája, programjai mind-mind a tanulás, a tudás fontosságát, a szabadidő hasznos eltöltését, az egészséges életmódot, a sportot, a világra nyitott szemmel tekintő ember fontosságát hirdeti, segíti elő. Ez a szemlélet vezeti az iskola hosszú távú terveit, amit megfogalmaztunk az intézmény pedagógiai programjában is, és ez határozza meg mindennapi munkánkat.

Iskolánkban a preventív munka eredményeként jó hangulatú, eredményes munka folyik.

Küldetésnyilatkozatunkat az alábbi idézettel fejezzük ki:

„Az élet egyikünk számára sem könnyű.

De nincs semmi baj, ha az embernek

Van kitartása, s főleg önbizalma.

Hinnünk kell, hogy tehetségesek

Vagyunk valamiben, s ezt a valamit

Bármi áron el kell érnünk.”

(Madame Curie)

 Ujjné Muhi Melinda – igazgató

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.